Benedykt XVI. Papież emeryt

Oglądaj - 9.90 zł

MAM KOD PROMOCYJNY
Benedykt XVI. Papież emeryt

Film dokumentalny
(Filmy w wersji z lektorem)
dla widzów od lat 12

Czas trwania: 54 min

Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 r. w Bawarii. W wieku 16 lat chciał zostać księdzem, ale został powołany do służby wojskowej podczas II wojny światowej. Po wojnie wstępuje do seminarium. Uzdolniony do nauki, po studiach zostanie profesorem teologii. W czasie Soboru Watykańskiego II zyskał sławę jako ekspert. Jan Paweł II mianował go arcybiskupem Monachium, a następnie kardynałem i współpracownikiem w Kurii.

 

W 2005 roku został wybrany na papieża w wieku 78 lat i stanął w obliczu poważnych problemów w Kościele, z którymi stanowczo się uporał. Osiem lat później uznał siebie za niezdolnego do rządzenia. To motywuje jego historyczną rezygnację w 2013 roku, która doprowadzi do wyboru Jorge Mario Bergoglio na papieża.

 

Rodzaj: Film dokumentalny

Reżyser i scenarzysta: Andrés Garrigó

 


ZOBACZ TAKŻE:

The Chosen - Wybrani - 1 sezon 

Wszyscy, którzy kupili pakiet świąteczny nadal mogą oglądać go po zalogowaniu się na swoje konto a inne osoby

zapraszamy na:
https://katoflix.com/film/the-chosen--sezon-1-  

Wyrok na niewinnych.
Sprawa Roe przeciw Wade

„Wyrok na niewinnych” to historia najgłośniejszego i  najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Film odsłania burzliwe kulisy procesu oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów.

OGLĄDAJ - 19,90 zł.

 

 

Fatima

Epicka, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, która podbiła serca polskiej widowni

OGLĄDAJ - 19,90 zł.

 

Cud Guadalupe

Pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin!

OGLĄDAJ - 14,90 zł.

 

 


Copyright © 2023 Rafael Film & Katoflix