Jak Bóg Da

Wersja z polskim lektorem
Film dla widzów od lat 12

Czas trwania: 87 min.

Zabawna i mistrzowsko zagrana komedia pomyłek. Entuzjastycznie przyjęta na pokazach przedpremierowych przez polską publiczność.

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać... księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan...

 

Jedna z najlepszych komedii ostatnich lat w polskich kinach. Świetnie wykorzystuje zderzenie dwóch różnych światopoglądów”.

Filmy, które zmieniają życie

 

Półtorej godziny świetnej zabawy, niepozostawiającej pustki w głowie widza”.

Cinema Italy


Copyright © 2024 Rafael Film & Katoflix